Promocija centara izuzetnih vrednosti

U Republici Srbiji trenutno postoji 15 centara izuzetnih vrednosti koji ostvaruju vrhunske, međunarodno priznate naučne i stručne rezultate i dostignuća u određenoj naučnoj disciplini i na osnovu toga imaju razvijenu međunarodnu naučnu, tehničku i tehnološku saradnju. Udruženje Komitet znanja Srbije, uz pomoć Centra za promociju nauke, realizovao je projekat „Centri izuzetnih vrednosti“ u kome su oni predstavljeni široj javnosti.

Na IHTM-u su akreditovana dva centra izuzetnih vrednosti: Centar za mikroelektronske tehnologije i Centar za hemiju i inženjering životne sredine. Njihovo predstavljanje može se videti na:

• Centar izuzetnih vrednosti - Centar za hemiju i inženjering životne sredine:

• Centri izuzetnih vrednosti - Centar za mikroelektronske tehnologije: