Najava Horizont Evropa Info dana

Evropska komisija organizuje Info dane posvećene otvorenim pozivima Horizont Evropa programa:

12. decembar 2022 - Horizon Europe info day - WIDERA - Widening participation and strengthening the European Research Area (Twining, Teaming, ERA Chair…)

12. decembar 2022 - Horizon Europe info days - Cluster 4 – Digital, Industry and Space

13. decembar 2022 - Horizon Europe info days - Cluster 6 - Food, Bioeconomy, Natural resources, Agriculture and Environment

15. decembar 2022 - Horizon Europe info days - Cluster 5 – Climate, Energy and Mobility

19. decembar 2022 - virtual Brokerage Event for the ERA Call 2023.

17. januar 2023 - Horizon Europe info day - Cluster 2 - Culture, Creativity and Inclusive Society"

19. januar 2023 - Horizon Europe info day - Cluster 1 - Health

Za učešće na Info danu i odgovarajucem Brokerage događaju, registracija je obavezna. Sve informacije su dostupne na ovom linku: Events | The research and innovation community platform (europa.eu)

pdfHorizonEurope.pdf