Obaveštenje - novi javni pozivi u oblasti cirkularne ekonomije
03 jul 2023

Radi podsticanja i promovisanja cirkularne ekonomije u lokalnom kontekstu, Ministarstvo zaštite životne sredine i Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) u partnerstvu sprovode projekat „Smanjenje ugljeničnog otiska lokalnih zajednica primenom principa cirkularne ekonomije u Republici Srbiji – Cirkularne zajednice“, uz finansijsku podršku Globalnog fonda za životnu sredinu (GEF), od marta 2022. godine do marta 2027. godine. Od 27. juna otvorena su dva nova javna poziva za prijavljivanje projekata u oblasti cirkularne ekonomije. Novi Javni pozivi odnose se na:

• Saradnju nauke i privrede u oblasti cirkularih inovacija – CIRKULARNI VAUČERI (rok za podnošenje prijava je 27/07/2023, 17h)
  • Inovativne ideje za integrisanje neformalnih sakupljača sekundarnih sirovina u formalne tokove upravljanja otpadom – CIRKULARNE NAGRADE (rok za podnošenje prijava je 27/07/2023, 17h)